Archeologieweek in Jeugdland Buiten

archeo.JPG

Waar

Jeugdland Buiten
Locatie: Jeugdland Buiten
Maurice Garinpad 11
1335LZ ALMERE
Details

Wanneer

Prijs

De kosten bedragen 5 euro voor de hele week of vijf strippen voor kinderen die een strippenkaart hebben.

Wil je weten hoe Almere er vroeger uitzag? Hoe het zit met al die scheepswrakken in de grond? Hoe de jagers en verzamelaars uit de steentijd leefden? Kom in de voorjaarsvakantie naar de archeologieactiviteiten in Jeugdland Buiten!

Jeugdland Buiten organiseert samen met Bureau Archeologie van de gemeente Almere de hele week leuke activiteiten voor kinderen en jongeren van 7 tot 14 jaar. Aan het eind van de week krijg je een diploma Assistent Stadsarcheoloog en mag je de spullen die je opgegraven hebt mee naar huis nemen.

De activiteiten zijn van woensdag 24 februari tot en met 27 februari. Op deze dagen is Jeugdland Buiten geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Er is van alles te beleven: zo is er een inleiding over wat de archeologen in Almere gevonden hebben, maken we steentijdbuidels, kun je meedoen met de (soep)bottenrace, duiken in de opgraving of je richtinggevoel testen met kaart en kompas. Elke dag kun je bouwen aan scheepswrakken en historische, maar wel heel lekkere recepten koken boven houtvuur.

Kosten en opgeven:
De kosten bedragen 5 euro voor de hele week of vijf strippen voor kinderen die een strippenkaart hebben.

Je kunt je voor één activiteit of voor de hele week opgeven. Dit kun je doen door te bellen (036-5372964) of te mailen (beukers@deschoor.nl) of door even langs te komen bij Jeugdland Buiten, Maurice Garinpad 11, 1335 LZ Almere. Op zaterdag 20 februari is er tussen 12.00 en 14.00 uur een voorlichtingsmiddag, waar je je ook kunt opgeven.

Programma:
Woensdag 24 februari van 12.00 tot 13.00 uur krijg je uitleg over de geschiedenis van Almere met mooie dia’s en voorwerpen. Wist je dat je vroeger van hier naar Engeland kon lopen? Dat we al 27 scheepswrakken hebben gevonden en dat dat echte tijdcapsules zijn? Na de uitleg gaan we leren buidels maken en de rest van de dag gaan we scheepswrakken nabouwen.

Donderdag 25 februari komt er om 10.00 uur een archeozoöloog. Dit is iemand die alles van botten weet, van welk dier of mens ze zijn en welk botje het precies is. Na een korte uitleg ga je zelf aan de slag met de bottenrace en tot slot gaan we servetringen zagen van mergpijpen. Ook maken we soep in de heksenketel met echte mergpijpen. De rest van de dag gaan we verder met het nabouwen van scheepswrakken.

Vrijdag 26 februari van 10.00 tot 13.00 uur gaan we schatzoeken met kaart en kompas. Heb jij een goed richtingsgevoel? Daarna gaan we ouderwetse havermoutkoeken maken en de rest van de dag gaan we verder met het nabouwen van scheepswrakken.

Zaterdag 27 februari van 10.00-13.00 uur doe je mee aan een echte archeologische opgraving en ga je je vondsten mooi schoonmaken en weer in elkaar plakken. Best wel ingewikkeld als je niet alle stukjes hebt gevonden! Daarna maken we viskroketjes van stokvis, zoals veel aan boord van Zuiderzeeschepen werd gegeten. Aan het einde van de dag is de uitreiking van je diploma Assistent Stadsarcheoloog!

Heb jij ook zo’n zin gekregen om mee te doen? Geef je dan op voor de Archeologieweek in Jeugdland Buiten!

terug naar overzicht

Evenementen

Bezig met laden

Op de kaart